Trochę Ci opowiem…

feranos.eu jest to strona zawierająca opowiadania mojego autorstwa.

Stworzyłem świat o nazwię Nur’estiri’gh, w którym dzieje się większość moich opowiadań.

Zapiski Gorta jest to saga opowiadań o inteligentnym i dowcipnym… kacie, który w chwilach wolnych od torturowania ludzi, sprawiania im bólu i zadawania cierpienia lubi sobie poczytać, trochę pofilozofować, pomarzyć. Któż z nas nie lubi, prawda?

Trup Nuriego to opowieść o zgoła innym człowieku, o biednym, małym Nurim. Chłopcu, później mężczyźnie, który w skutek wyjątkowych doświadczeń i unikalnych idzie, wniosków odkrył co jest jego przeznaczeniem, chęcią, wolą, ambicją. Mianowicie: śmierć. Nuri Kruk Quankos stał się nekromantą, który chadza nocami po cmentarzach ożywiając umarłych. 

Klątwa Naraala to historia człowieka, którego los został zapisany jeszcze przed jego narodzeniem. Osiągnął bardzo wiele, zmienił świat, w którym żył. Pytanie brzmi tylko czy zmienił ten świat na lepsze? Czy koszt nie był zbyt duży? Jest to historia dramatyczna, której prawdziwego zakończenia, drogi czytelniku, możesz tylko się domyślić.

Dziewczynka i Kotek jest pełne atmosfery, przybliża specyfikę sfery Nur’estiri’gh.

Strażnik to opowieść o elfim super bohaterze, nie posiada on może peleryny, ale moc, która czyniła go wyjątkowym.

Sen to opowieść o pewnej przemianie, czytelnik może zapoznać się dzięki temu ze światem elfów.

Następnie mamy opowiadania grozy, tu niewiele można powiedzieć Obrazki to gore o informatykach, Abisalny Poemat to gore o poetach.

Shorty to króciutkie tekściki zawierające jakąś metaforę, czy coś. Jak wyginęły dinozaury oraz Tron Piotrowy to swoiste ostrzeżenie dla świata, emanacja moich lęków dotyczących przyszłości. Opętanie to emanacja mojego lęku dotyczącego przeszłości.

Dobranocki to bajeczki na dobranoc dla każdego [shorty grozy 18+]

Zapraszam do czytania, komentowania, kontaktowania się ze mną i czego tam tylko sobie życzysz.

Twój,
feranos

8 + 3 =

FEYVITI ~ by Joahannah

FAERQI ~ by Joahannah

Skontaktuj się ze mną

<<<

Grafiki przedstawiające Feyviti (dziewczynę z fiolecie), Faerqi (istota w fiolecie) oraz fioletowe, białe, brązowe oraz ogniste drzewo stworzone zostały przez Joannę Sowińską.
Grafiki przedstawiające drzewa oraz Neriva i Vexynara (rycerz z czerwonym, skrzydlatym wężem) zostały stworzone przez Magdalenę Kucenty.
Grafika przedstawiające mapę Eestirii została stworzona przez Bartosza Krasińskiego.

EESTIRIA ~ by Bartosz Krasiński

DRZEWO FERANOSA ~ by Joahannah

DRZEWO FERANOSA ~ by Magdalena Kucenty